Kilka słów o mnie

O mojej pasji, rodzinie, nauce i sukcesach

Urodziłam się w małym miasteczku na skraju Puszczy Niepołomickiej. To tutaj wychowywałam się, chodziłam do szkoły, zostałam i odkrywałam swoje pasje z czasem doceniając wspaniałą lokalizację, pobliski las, łąki i wszechobecną naturę.
Jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek, których codzienność staram się zatrzymywać w kadrach i przenosić do albumów, aby móc wracać do nich w zimowe wieczory przy kubku herbaty z imbirem, goździkami i pomarańczą.

Kiedy fotografuję zawsze jestem sobą, nie tworzę rzeczywistości innej niż jest. Moim ulubionym stylem fotografii jest reportaż (Documentary photography), lifestyle oraz Fine Art. Fotografia czarno-biała jest mi wyjątkowo bliska i bywa, że przeważa w naszych domowych albumach.

Używam pełnoklatkowego body firmy Canon oraz jasnych stałoogniskowych szkieł firmy Canon oraz Sigma.

Fotografując najczęściej korzystam ze światła zastanego, to ono najpiękniej maluje sceny zarówno podczas sesji plenerowych, domowych czy portretowych.


Akredytacja Akademii Fotografii Dziecięcej

W sierpniu 2016 roku otrzymałam dyplom zwieńczający moją naukę na Akademii Fotografii Dziecięcej z adnotacją:

 

„Dominika to fotograf, który świetnie posługuje się barwą jako środkiem wyrazu – kolorystyka, jaką stosuje zawsze podkreśla przekaz zdjęcia nie będąc nigdy przypadkowym działaniem. Obok statycznych, portretowych ujęć Dominika z ogromną swobodą rejestruje w kadrach emocje bohaterów tworząc spójne pod względem przekazu ujęcia. Obrazy te wykańczane są profesjonalną obróbką co daje nam pewność, że mamy do czynienia z fotografem kompletnym, który z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy. Polecamy ją osobom, którym zależy na ujęciach „innych niż wszystkie” dopracowanych pod każdym względem.”

 


Moje sukcesy

Cieszy mnie i motywuje kiedy moje prace zdobywają uznanie VOGUE, Professional Photographers, Digital and Art Photography, This! Magazine, Swing With Your Kid Photography oraz publikacje między innymi w Shutterpass Magazine London czy CameraRaw.it

W styczniu 2016 roku odbył się wernisaż mojej wystawy fotograficznej „Moje Dzieci – Mój Świat”. Więcej informacji na ten temat -> przeczytaj na blogu