Kilka słów o mnie

O mojej pasji, rodzinie, nauce i sukcesach

Urodziłam się w małym miasteczku na skraju Puszczy Niepołomickiej. To tutaj wychowywałam się, chodziłam do szkoły, zostałam i odkrywałam swoje pasje z czasem doceniając wspaniałą lokalizację, pobliski las, łąki i wszechobecną naturę.
Jestem mamą dwóch uroczych dziewczynek, których codzienność staram się zatrzymywać w kadrach i przenosić do albumów, aby móc wracać do nich w zimowe wieczory przy kubku herbaty z imbirem, goździkami i pomarańczą.

Kiedy fotografuję zawsze jestem sobą, nie tworzę rzeczywistości innej niż jest. Bliskość lasu nie jest dla mnie bez znaczenia. Chodząc na spacery obserwuję las jak zmienia się  w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. To tutaj powstaje większość sesji jakie możesz oglądać w moich galeriach.

Używam pełnoklatkowego body firmy Canon oraz jasnych stałoogniskowych szkieł firmy Canon oraz Sigma.

Fotografując najczęściej korzystam ze światła zastanego, to ono najpiękniej maluje sceny zarówno podczas sesji plenerowych, domowych czy portretowych.


Akredytacja Akademii Fotografii Dziecięcej

W sierpniu 2016 roku otrzymałam dyplom zwieńczający moją naukę na Akademii Fotografii Dziecięcej z adnotacją:

„Dominika Sowa to fotograf, który świetnie posługuje się barwą jako środkiem wyrazu – kolorystyka, jaką stosuje zawsze podkreśla przekaz zdjęcia nie będąc nigdy przypadkowym działaniem. Obok statycznych, portretowych ujęć Dominika z ogromną swobodą rejestruje w kadrach emocje bohaterów tworząc spójne pod względem przekazu ujęcia. Obrazy te wykańczane są profesjonalną obróbką co daje nam pewność, że mamy do czynienia z fotografem kompletnym, który z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy. Polecamy ją osobom, którym zależy na ujęciach „innych niż wszystkie” dopracowanych pod każdym względem.”

Organizuję wystawy, tworzę projekty, uczę fotografii

Moją pierwszą wystawę poświęconą moim córką zaprezentowałam w 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach. Był to początek mojej wieloletniej współpracy z Biblioteką. Więcej informacji na temat wystawy przeczytasz na blogu.

Wystawa „Moje Dzieci – Mój Świat” otworzyła cykl warsztatów fotograficznych dla mam, które miałam przyjemność poprowadzić. Spotkania z uczestniczkami trwały 6 miesięcy i zakończone zostały wystawą prac kursantek.

Kolejna wystawa jaką miałam przyjemność zorganizować i na jakiej miałam przyjemność zaprezentować swoje zdjęcia zatytułowana była „Wiocha, że HEJ”. Była ona finałem warsztatów fotograficznych z Żanetą Nawrot, fotografką którą zaprosiłyśmy wspólnie z przyjaciółką, aby poprowadziła zajęcia dla chcących poszerzyć swoje umiejętności fotografów. Zdjęcia na wystawie były zbiorem prac uczestników.

W 2018 roku wspólnie z Krystyną Sudoł założyłam KAD.r Warsztaty Fotograficzne z Pasją. Zapraszając wyjątkowych fotografów z całego świata miałam szanse uczyć się od najlepszych.

W tym samym roku rozpoczęłam pracę nad projektem „Na cztery łapy”. Przygotowanie zdjęć trwało 2 lata. W tym czasie poznałam wiele wspaniałych osób, nabrałam doświadczenia, poszerzyłam swoją wiedzę na wielu obszarach.
W sierpniu 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Na cztery łapy”.

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie internetowej -> NA CZTERY ŁAPY

 


Dominika Sowa Fotografia - O mnie

Zapraszam przed mój obiektyw

Jeżeli masz ochotę stanąć przed moimi obiektywem, serdecznie Cię zapraszam.
Fotografuję zazwyczaj w plenerze w okolicach Puszczy Niepołomickiej, ale bywa również że fotografuję w innych częściach naszego pięknego kraju.
Obok sesji plenerowych: rodzinnych, dziecięcych, narzeczeńskich czy ciążowych ogromną przyjemność sprawiają mi sesje lifestylowe, które tworzę u Was w domach. Te sesje są zazwyczaj dłuższe, mamy możliwość dobrze się poznać, a ja dzięki temu z łatwością mogę uchwycić kadry pełne wspaniałych i prawdziwych emocji. Powstaje wtedy mnóstwo pięknych zdjęć, które są pamiątką dla wiele pokoleń.

Jeżeli podobają Ci się moje zdjęcia możesz podarować wyjątkowy prezent swojej rodzinie, przyjaciołom wybierając VOUCHER podarunkowy.

Więcej szczegółów otrzymasz kontaktując się ze mną pisząc mail lub po prostu dzwoniąc.

Do zobaczenia.
Dominika Sowa


Marzysz o plenerowej sesji fotograficznej? Koniecznie odezwij się do mnie. Możesz napisać maila lub zadzwonić i umówić się ze mną na spotkanie.

Skontaktuj się ze mną