Kilka słów o mnie

O mojej pasji, rodzinie, nauce i sukcesach

Mam na imię Dominika i jestem fotografem. Specjalizuje się w fotografii plenerowej dziecięcej, rodzinnej, ciążowej i par. Urodziłam się w małym miasteczku na skraju Puszczy Niepołomickiej. To tutaj wychowywałam się, chodziłam do szkoły i odkrywałam swoje pasje z czasem doceniając wspaniałą lokalizację (pobliski las, łąki i wszechobecną naturę).
Bliskość Puszczy Niepołomickiej nie jest dla mnie bez znaczenia. Chodząc na spacery obserwuję las jak zmienia się  w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca oraz roku. Właśnie tutaj powstaje większość sesji jakie możesz oglądać w moich galeriach.

Co mogę dla Ciebie zrobić?
Przede wszystkim w wyjątkowy sposób uchwycić czas i zapisać go na fotografii. Zdjęcia, które otrzymasz ode mnie będą wyjątkową pamiątką dla Ciebie i Twoich najbliższych. Zawisną na Twoich ścianach, podarujesz je rodzinie, będziesz do nich wracać przeglądając przygotowane przeze mnie albumy. Jak dobre wino z każdym dniem będą nabierały swojej wartości.

Co wyróżnia moje sesje?
Z pewnością jest to CZAS jaki chciałabym Ci podarować.
Wiem, jak trudno jest stanąć po drugiej stronie obiektywu. Dlatego, aby było Ci łatwiej oswoić się i poczuć swobodnie nie ograniczam Cię ramą czasową. W dniu kiedy wypada termin Twojej sesji nie rezerwuje innych zleceń. Ten czas w pełni poświęcam tyko Tobie. Zapewniam, że ten komfort spowoduje, że nasze wspólne zdjęcia zachwycą Ciebie i Twoją rodzinę.

Koniecznie odwiedź moje portfolio. Poznasz mój styl fotograficzny.

Fotografia plenerowa Fotografia lifestylowa Fotografia okolicznościowa Fotografia zwierząt


Akredytacja Akademii Fotografii Dziecięcej

W sierpniu 2016 roku otrzymałam dyplom zwieńczający moją naukę na Akademii Fotografii Dziecięcej z adnotacją:

„Dominika Sowa to fotograf, który świetnie posługuje się barwą jako środkiem wyrazu – kolorystyka, jaką stosuje zawsze podkreśla przekaz zdjęcia nie będąc nigdy przypadkowym działaniem. Obok statycznych, portretowych ujęć Dominika z ogromną swobodą rejestruje w kadrach emocje bohaterów tworząc spójne pod względem przekazu ujęcia. Obrazy te wykańczane są profesjonalną obróbką co daje nam pewność, że mamy do czynienia z fotografem kompletnym, który z pewnością nie raz nas jeszcze zaskoczy. Polecamy ją osobom, którym zależy na ujęciach „innych niż wszystkie” dopracowanych pod każdym względem.”

Organizuję wystawy, tworzę projekty, uczę fotografii

Moją pierwszą wystawę poświęconą moim córką zaprezentowałam w 2016 roku w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach. Był to początek mojej wieloletniej współpracy z Biblioteką. Więcej informacji na temat wystawy przeczytasz na blogu.

Wystawa „Moje Dzieci – Mój Świat” otworzyła cykl warsztatów fotograficznych dla mam, które miałam przyjemność poprowadzić. Spotkania z uczestniczkami trwały 6 miesięcy i zakończone zostały wystawą prac kursantek.

Kolejna wystawa jaką miałam przyjemność zorganizować i na jakiej miałam przyjemność zaprezentować swoje zdjęcia zatytułowana była „Wiocha, że HEJ”. Była ona finałem warsztatów fotograficznych z Żanetą Nawrot, fotografką którą zaprosiłyśmy wspólnie z przyjaciółką, aby poprowadziła zajęcia dla chcących poszerzyć swoje umiejętności fotografów. Zdjęcia na wystawie były zbiorem prac uczestników.

W 2018 roku wspólnie z Krystyną Sudoł założyłam KAD.r Warsztaty Fotograficzne z Pasją. Zapraszając wyjątkowych fotografów z całego świata miałam szanse uczyć się od najlepszych.

W tym samym roku rozpoczęłam pracę nad projektem „Na cztery łapy”. Przygotowanie zdjęć trwało 2 lata. W tym czasie poznałam wiele wspaniałych osób, stworzyłam ogromny materiał, który zamknął się w 24 historiach.
W sierpniu 2020 roku w Bibliotece Publicznej w Niepołomicach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Na cztery łapy”, które połączyłam z akcją „Nie kupuj, adoptuj”.

Więcej informacji na temat projektu znajdziesz na stronie internetowej -> NA CZTERY ŁAPY

Dokładnie dwa lata później, czyli w 2022 roku odbył się wernisaż projektu „Carpe Diem”, który stworzyłam wspólnie ze Stowarzyszeniem Pomoc Bliźniemu.
Zapisywałam na zdjęciach emocje seniorów, którzy spełniali marzenia wielokrotnie przekraczając swoje granice.

Wspólnie z Agnieszką Lisowską (miłośnikiem przyrody), stworzyłam projekt o ciekawym tytule: „Błoto wciąga”. W czerwcu 2023 roku w przestrzeni LAS Open Space w Niepołomicach odbył się wernisaż połączony z trzygodzinnym wydarzeniem. Gościem specjalnym tego popołudnia był Marcin Kostrzyński (Marcin z lasu) autor książek, kochający przyrodę, zapisujący zachowania dzikich zwierząt ukrytą kamerą.

Aktualnie prowadzę cykliczne warsztaty grupowe i indywidualne dla osób pragnących poznać tajniki fotografii dziecięcej i rodzinnej, a także portretowej i zwierząt.


Dominika Sowa Fotografia - O mnie

Zapraszam przed mój obiektyw

Jeżeli masz ochotę stanąć przed moimi obiektywem, serdecznie Cię zapraszam.

Gdzie fotografuję?
Zazwyczaj w plenerze w okolicach Puszczy Niepołomickiej, ale bywa również że fotografuję w innych częściach naszego pięknego kraju.

Jakie sesje wykonuję?
Głównie są to sesje plenerowe rodzinne, dziecięce, narzeczeńskie czy ciążowe.  Ogromną przyjemność sprawiają mi sesje lifestylowe, które tworzę u Was w domach oraz sesje okolicznościowe (Chrzest, Komunia Św., ślub)

Jeżeli podobają Ci się moje zdjęcia możesz podarować wyjątkowy prezent swojej rodzinie, przyjaciołom wybierając VOUCHER podarunkowy z sesją fotograficzną.

Więcej szczegółów otrzymasz kontaktując się ze mną pisząc mail lub po prostu dzwoniąc.

Do zobaczenia.
Dominika Sowa


Marzysz o plenerowej sesji fotograficznej? Odezwij się do mnie.
Możesz napisać maila lub zadzwonić i umówić się ze mną na spotkanie.

Skontaktuj się ze mną